Sposoby zminimalizowania kosztów biurowych

Home / Porady / Sposoby zminimalizowania kosztów biurowych

Dużo drukujesz? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Prawie każda firma prowadząca biuro generuje wydatki związane z eksploatacją drukarek. Gdy opłaty osiągają wysoki poziom, to znak, że konieczne jest dokonanie zmian. Warto dokładnie przeanalizować opłaty związane z tymi obszarami i zidentyfikować czynniki generujące największe wydatki. Czytając ten artykuł poznasz 5 sposobów, które pomogą w zminimalizowaniu kosztów biurowych.

1. Jeżeli nie jest wymagana najwyższa jakość wydruku, korzystaj z trybu oszczędnościowego.
Tryb roboczy wydruku cechuje się niższą jakością wydruku ale zużywa mniej atramentu niż domyślny tryb normalny wydruku. Kiedy chcemy wybrać druk oszczędny, musimy wybrać opcję Drukuj, kliknąć na przycisk Właściwości i w ustawieniach drukarki zmienić jakość wydruku lub szybkość wydruku. Powinieneś tam znaleźć opcję Szkic roboczy (ang. Draft mode) lub Szybki wydruk. Nazwy poleceń mogą się różnić w zależności od producenta oprogramowania obsługującego wydruk.

2. Jeżeli to możliwe wykorzystaj druk dwustronny.
Największe straty spowodowane są drukowaniem jednostronnym. Dzięki duplex, czyli drukowaniu dwustronnym możesz zaoszczędzić nie tylko papier, ale również czas. Niektóre drukarki ułatwiają to zadanie, dzięki opcji automatycznego druku na obu stronach arkusza. Jest to duże udogodnienie dla użytkownika, ponieważ nie trzeba zmieniać arkuszy ręcznie. Uwaga, w przypadku korzystania ze specjalnych rodzajów papieru (np. papier fotograficzny) upewnij się, czy wydruk dwustronny jest w ogóle możliwy.

3. Stosuj zmienniki tuszy i tonerów do drukarek.
Są one tańsze od oryginalnych produktów i często mają większą wydajność. Wypróbuj je sam a przekonasz się, że zastosowanie zamienników jest naturalną drogą do oszczędności. Zastosowanie zamienników tuszy i tonerów naszej produkcji – My Office, to spora racjonalność. Koszt wydrukowania strony spada nawet o 0,10 zł w porównaniu do oryginalnego tusz czy tonera.

4. Ustaw obszar wydruku.
Jeśli zdarza Ci się drukować strony internetowe, wiesz że nie jest to takie proste. Zazwyczaj niepotrzebne treści takie jak zdjęcia, banery, reklamy czy odnośniki do innych stron, psują wydruk. Warto więc zadbać o usunięcie zbędnych treści. Jak to zrobić? Wystarczy zdefiniować obszar wydruku, poprzez zaznaczenie interesujących nas treści. Następnie z poziomu przeglądarki musimy wybrać Drukuj, kliknąć w Opcje ustawień i wybrać Tylko zaznaczenie. Po tym zabiegu wydrukujesz dokładnie to, czego naprawdę potrzebujesz. Przy okazji zaoszczędzisz tusz oraz papier do drukarki.

5. Wydruk wielu stron dokumentu na pojedynczej kartce papieru.
Większość sterowników do drukarek umożliwia wydruk wielu stron dokumentu na pojedynczej kartce papieru. W przypadku gdy drukowane treści nie wymagają fotograficznego odwzorowania formatowania czy specjalnego układu strony, dobrym rozwiązaniem jest drukowanie wielu stron dokumentu na pojedynczej stronie papieru. Korzystając z podanych sposobów z pewnością zmaksymalizujesz wydajność swojej drukarki przy jednoczesnej minimalizacji kosztów jej eksploatacji. Jednak pamiętaj, że optymalizując firmowe środowisko usług zarządzania drukiem, nie możesz utrudniać pracy innym.

Recent Posts

Leave a Comment

Krzysztof Wyląg Office Support Kluczem do sukcesu są ludzieToner CF279