VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Home / Konferencje / VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 10-12 października 2016 Katowice stały się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń.
Podczas uroczystego rozpoczęcie VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Tadeusz Donocik (Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i organizator Kongresu) podkreślił: – W Europie 23 mln mikro, małych i średnich firm generuje obecnie ok. 75 proc. wszystkich miejsc pracy, w Polsce – 67 proc. Przedsiębiorstwa tego sektora wypracowują ok. 70 proc. europejskiego i 50 proc. polskiego PKB. W Polsce działa ok. 1,8 mln małych i średnich firm. Zdecydowanie było o czym dyskutować, dlatego nie mogło zbraknąć Office Support na tegorocznej edycji.

Panele dyskusyjne

Uczestniczyliśmy w panelach dyskusyjnych dotyczących m.in marketingu i sprzedaży poprzez internet. Jednym z ciekawszych spotkań okazały się warsztaty prowadzone przez Grzegorza Miłkowskiego (CEO Content House). Uczestnicy dowiedzieli się m.in jak „dobre treści” wpływają na ranking w wyszukiwarkach i jak za ich pomocą sprzedawać. Na innych warsztatach rozmawialiśmy o budowaniu dobrze prosperującej platformy e-commerce. Program Kongresu dostarczył nam wiele ciekawych inspiracji dla innowacji.

Targi Biznes Expo

Wraz z Kongresem rozpoczęły się Targi Biznes Expo, które zgromadziły ponad 120 wystawców w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Odwiedzający mogli również zasięgnąć porady na Targowej Wyspie Wiedzy i pozyskać nowe kontakty w Strefie Networkingu i B2B.

Wydarzenie odbyło się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.
Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Gospodarz: Miasto Katowice
Współgospodarze: Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie, Metropolia Silesia
Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Partnerzy Merytoryczni: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Small Business International Cooperation Office, Rewipromien

Recent Posts

Leave a Comment

Spotkanie integracyjneRekord Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji